Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archivní rozhovor s Krucipüskem

1. 9. 2010
ObrazekUnikátní rozhovor publikovaný ve fanzinu CALIFORNIA GOLD PAGES - září 93, při příležitosti vůbec prvního vystoupení skupiny Krucipüsk v Brně, jakožto supportu kapely Kabát v brněnském Semilassu dne 19. 6. 1993.
 
Rozhovor s frontmanem Tomášem Hájíčkem vedli redaktoři cit. fanzinu - Eva (ve skutečnosti Adam) a Hugo. 

Eva:  Kapela Krucipüsk se zatím nějakým nedopatřením nestačila zapsat do našeho povědomí, tak bys nám pomohl, kdybyses ji pokusil nějak přiblížit.

Tomáš: Správně říkáš nedopatřením, protože my jsme na Moravě hráli zatím jenom třikrát jako předkapela Debustrolu. Hrajem zatím jenom rok a půl. V Brně jsme nehráli zatím vůbec. Akorát v Kyjově a pak tam někde nahoře. Nástrojový obsazení je následující: bicí, basa, dvě kytary plus zpěv. Po roce a půl fungování jsme natočili LP Ra-ta-ta, které je od června venku, no a teď jezdíme turné s Kabátem, kterej si nás vybral.

Hugo: Mohl bys nám prozradit, jak může relativně neznámá kapela natočit po tak enormně krátké době LP, navíc u Monitoru?

Tomáš:  Tak já sem hrál a zpíval v Hubertu Máchaně, jestli ti to něco řekne. Takže nějaké vazby už tam jsou. (Hubert Máchaně měl taky původně točit u Monitoru). Taky nám pomohl Kabát, kterýmu jsme se líbili, tak nás pošťouchl dopředu.

Hugo:  Budete točit k desce klip?

Tomáš: Teď 20. července jedeme točit do Prahy. Bude to zrovna k písničce Krucipüsk…(klip už se objevil v televizi v nabídce Bontonu v pořadu MC One – dodat. pozn. red.). Spolupracujeme na něm s producentem Kabátu Vrábem. Jinak to dělám hlavně já, stejně jako produkci Ra-ta-ta.

Eva: Ve vašem nekonvenčním názvu se objevují německé přehlásky s oblibou používané motorkářskými kapelami. Mají ve vašem případě nějaký zvláštní význam?

Tomáš:  S nějakejma uhozenejma motorkářskejma kapelama nemáme nic společnýho. Líbila se nám jak grafická, tak zvukomalebná stránka našeho názvu. Snažíme se o prudší silovou hudbu. Dneska ale už nic nezařadíš.

Eva:  Takže jsme se dostali k oblíbenému škatulkování. To sice už vyšlo z módy, ale udělejme dneska výjimku.

Tomáš: No tak kam zařadíš třeba Suicidal, Falth No More, Soundgarden, Helmet a já nevím co ještě?

Eva: No ňákej noiseindependenthardcore pro skejťáky?

Tomáš: No to je vono, přesně pro tohle publikum my hrajem. Já miluju rychlá kola, skejty, motorky, nebezpečí… (Tomáš Hajíček je známý liberecký motorkář opěvovaný Hagen Badenem [jeho KAWASAKI ZELENÁ] – pozn. red.)

Hugo: A kurva! Právě nám došly baterky v diktafonu.

Tomáš: No tak to budete muset zbytek nějak memorovat.

To se nám ale moc nepodařilo. Akorát si jasně vzpomínám, že jsme s T.H. popili něco málo z jeho rodinných rezerv výborné skotské, která mu nesmí chybět na žádném koncertě. Slušně jsme si pokecali o musice a o skejtech. Shodou okolností je Hugo taky bejvalej skejťák. T.H. momentálně taky nejezdí kvůli šroubům v koleně, které si zlomil při jednom skoku z pódia na koncertě v Praze (asi opravdu miluje nebezpečí). Krucipüsku se v Brně líbilo a mají zájem zde hrát. No a už je to tady! Jarní Řehořův rambajs. Ano, tady bude Krucipüsk hrát spolu s Drunk President, Alkeholem, Detrom, Support Lesbiens a dalšími šílenci. Skejťáci, máte se na co těšit.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář